ARAMIZA HOŞ GELDİN

ARAMIZA HOŞ GELDİN

Yazar Dr. Tevfik SAYDAN
Sayfa Sayısı 31
Basım Tarihi 1 Mart, 2016

ÖNSÖZ

Toplumların gelişmişlik göstergelerinden biri hatta en önemlisi bebek ve çocuk ölüm hızıdır. Bebek ölüm sayısını aşağıya çekmek için en etkili yol, düzenli sağlık kontrolü ve çocuk hekiminin tavsiyelerini titizlikle uygulamaktır.Anne babalara yönelik hazırlanan bu kitapçıktaki tüm tavsiyeler öneri niteliğindedir ve kitapçıktaki bilgiler bu amaçla kullanılmalıdır.

Çocuğunuzu büyütürken özellikle "HERHANGİ BİR ŞİKAYETİ YOKKEN" doktorunuza ulaşamıyor yada ulaşıp da her soruyu sorma imkanı bulamıyorsanız başucunuzda bulunduracağınız bu kitap sizin için bir başvuru kaynağı olacaktır.

Ancak: hiçbir zaman doktor tavsiyesi yerine geçeceği düşünülmemelidir.Çocukların boyu, kilosu, beslenmesi, davranışları, ihtiyaçları değişken olduğundan tavsiyelerin yaş gruplarına göre bölümlenmesine dikkat edilmiştir.
Eğitim, sağlıkta da en büyük ihtiyaçtır. Bu bakımdan Belediyemiz periyodik olarak halka dönük sağlık konferansları düzenlemekledir. Zira koruyucu hekimlik en önemli hizmettir. Koruyucu hekimlik hasta olmadan önce sağlığın kıymetim bilmektir.

Yıllardır sağlık hizmetlerini ücretsiz sunmayı prensip edinen Belediye Başkanımız Ahmet GENÇ’E sağlık yatırım Itırına verdiği öncelik ve ehemmiyet nedeniyle teşekkür ediyorum.Bebeğinize ve size ömür boyu sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Dr. Tevfik SAYDAN
Sağlık İsleri Müdürü