Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde Moral FM’nin katkılarıyla hazırlanan ‘’Vefatının 55. Yılında Batılıların Gözüyle Bediüzzaman Said Nursi’’ isimli anma programı düzenlendi.

Moderatörlüğünü Yazar Mustafa Çalışan’ın üstlendiği program, vefatının 55. yılında olduğumuz Said Nursi’nin hayatını ve eserlerini anlatan tanıtım filmi ile başladı. Ardından hayat görüşü ve yaşantısını içeren bir başka film daha izletildi. Çalışan, selamlama konuşmalarının ardından Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

İngiltere’den Prof. Dr. Colin Turner, Kanada’dan Gazeteci Yazar Freed Reed, Ürdün’den Prof. Dr. Mamoun Jarrar konuşmalarını yaparken çevirileri ise Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faris Kaya yaptı.

Prof. Dr. Colin Turner konuşmalarını müspet hareket ve manevi cihat hakkında yaparken Gazeteci Yazar Freed Reed ise Said Nursi’nin ayak izlerini takip ederken kendi hidayet yolculuğunu nasıl bulduğunu anlattı. Prof. Dr. Momoun Jarrar da Said Nursi’nin Avrupa görüşleri hakkındaki fikirlerini ifade etti.