Eyüp Belediyesi ve Eyüp Müftülüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü Eyüp Camii Meydanı programlarında, Ömer Döngeloğlu, Eyüplüler ve Eyüp’e gelen ziyaretçilerle buluştu. Ramazan etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Sohbet Meclisi” adlı programa konuşmacı olarak katılan Ömer Döngeloğlu, ibadet ve güzel ahlak, sahabe yaşantısı, ve sünnetler hakkında konuştu.

Eyüp Belediyesi tarafından cami meydanında gerçekleştirilen Sohbet Meclisi adlı programda Ömer Döngeloğlu, Allah’a kolay yaklaşma aracının ibadetler olduğunu hatırlatarak, ibadetlerin daha dikkatli yapılması gerektiğini tavsiye etti. Sahabe hayatlarında da örnek veren Ömer Döngeloğlu şunları söyledi: “Ömrünüzde bir defa canınızı yakacak bir namaz kılın. Hz. Ömer bir gece sabaha kadar namaz kılmıştır. Hz. Osman, Bakara suresindeki ‘Siz Allah’ı zikredin, bende sizi zikredeyim’ ayeti inince öyle çok zikretti ki; geceler ve gündüzler boyunca namaz kıldı. Göğün melekleri bu çok zikredeni merak edip yere indiler ve Hz. Osman’ın peşinde dolaştılar. Akşama kadar peşinde gezmelerine rağmen Hz. Osman’ın yüzünü göremediler. O kadar şerefli ve edepli biriydi ki başını hiç yerden kaldırmazdı. Allah Resulü niçin böyle geziyorsun diye sorunca, bir haram görürüm de Allah korusun bütün ibadetlerim boşa gider diye yere bakarım dedi. Sahabe ibadetlerinde, işte böyle sağlam idi. Biz de onları örnek alıp hayatlarımızda Hz. Ömer’i, Hz. Osman’ı, Hz. Ebubekir’i, Hz. Ali’yi yaşatmalıyız.”

Eyüp Belediyesi ve Eyüp Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen Ömer Döngeloğlu’nun konuşmalarını yaptığı Sohbet Meclisi’ne, Eyüp Meydanı’na gelen ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi.