Göktürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde tiyatro oyunları sahne almaya devam ediyor. Göktürk’te bu Cuma Leylanı Gözünde Mecnun oyunu izleyicilerle buluştu.

Oyun, global dünya, hızla yükselen teknoloji ve insanların önceliklerinin değişmesi, birçok manevi değerleri yok etmesi sonucu uğruna destanlar yazılan, şiirler, şarkılar üretilen en büyük duygu “AŞK” ın da malesef bu durumdan payını almış olması üzerine kurgulanıyor. Sevgilerin sanal ve gelip geçici bir ilişkiye dönüşmesi, kalp güzelliğinden ziyade yüz güzelliğine ve beden hatlarına önem verilmesiyle insanların kaçınılmaz hayal kırıklıkları yaşadığını anlatan oyun, aşkın bir güne sığdırılması ve maddi karşılığın aşkın büyüklüğü sayılması, kültürümüzde olmayan birçok durumun alışkanlık haline gelmesiyle telafisi olmayan sonuçlar doğurduğunu vurguluyor.

Ercüment Balakoğlu, Melike Kurt ve Mustafa Bektaş’ın oyunculuklarıyla öykülerimiz unutuldu mu diye soran Tiyatro Retorik Sevgi’nin maddi değerlerle ölçüldüğü bir anlayışı ve geçmiş ile günümüzdeki aşk anlayışını gözler önüne sererek neleri yitirdiğimizi anlatmaya çalışıyor.