Eyüp Belediyesi Afife Hatun Kültür Evinde Psikoterapist Semine Demirci ile “Kur’ân Kıssaları” semineri başladı.

Bu hafta ilki gerçekleşen seminerde “Kur’ân’dan yararlanarak, Hz. Adem’den başlayıp tüm peygamberlere kadar kıssalardan örnekler veren Semine Demirci, katılımcılara hidayet üzerine durabilmek adına kıssaları öğrenmenin önemini anlattı.

Ayrıca herkesin insanın kendi kıssası olduğunu ifade eden Demirci, “Biz kendi hikayemizi oluştururuz ve hikayeler içinde hikayeler oluşturarak hayatımıza devam ediyoruz. Yaşadığımız her gün bir kıssadan ibaret aslında. Yani benim bir kıssam var ve sizin de bir kıssanız var. Kıssalarımızın kesiştiği noktalar ve ayrıştığı noktalar var. Dolayısıyla kıssaları öğrenmek kendi kıssamızı oluşturmak adına önemlidir.” dedi.

Demirci, Hz.Mevlana’nın, Mesnevi Hikayeleri “Ava giden Aslan, Kurt ve Tilkinin Hikayesi” ile örnekle katılımcılara Hz.Mevlana’nın bu hikayeden insanlığa verdiği dersten de bahsetti.

HER HAFTA DEVAM EDECEK

Her pazartesi devam edecek olan seminerde yaşanmış olaylardan kendi yaşayabileceğimiz olaylara dair ders çıkartıp tedbirler alabilmek için Kur’ân kıssalarından bilgiler öğrenilecek ve önemli şahsiyetlerin örneklerine de başvurulacak.