Eyüp Belediyesi Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde ‘’Kainatın Efendisinden Günümüze Mesajlar’’ adlı programla Kutlu Doğum haftasına özel bir etkinlik düzenledi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın eşi Tülay Aydın’ın da katıldığı Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi, Allah-u Teala’nın yüce kelamı Kuran-ı Kerim’de ‘’Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik’’ (Enbiya Süresi – 107) dediği, Efendimiz Hz. Muhammed’in ( S.A.S.) doğum yıl dönümüne özel bir etkinlik olan ‘’Kainatın Efendisinden Günümüze Mesajlar’’ programına ev sahipliği yaptı.

Eyüplülerin yoğun ilgisinin gözlendiği programda moderatörlüğü araştırmacı ve yazar Mustafa Çalışan üstelendi. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.S.) in kısaca hayatını anlatan bir görsel sunum ile başlayan programa Yazar Vehbi Vakkasoğlu, Mehmet Paksu ve radyo programcısı Haluk İmamoğlu konuşmacı olarak katıldı. Programda konuşmacılar, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.S) hayatından, insanlara karşı davranışlarından, güvenilirliğinden, mücadelesinden, aile hayatından, eşlerine karşı olan güzel davranışlarından örnekler vererek ‘’Mevlâ’ya sevilmenin çaresi Rasûlüllâh’a (S.A.S.) itaattir. İtaat sevgiye sebeptir.’’ dediler. Kuran-ı Kerim’den Peygamber Efendimiz’i (S.A.S) öven ayetler okundu, Salat ve Selam getirilerek yad edildi.