Göktürk Kültür Sanat Merkezi’nde çocuk oyunları ilgi odağı oluyor. Merkezde bu hafta sonu Hezarfen Ahmet Çelebi (Zamanda Yolculuk) oyunu çocuklara neşeli dakikalar yaşattı.

Oyun zeki ve toton profesör bir amcanın zaman makinasını icat edip asistanı olan Işıl ile geçmişte yaşamış Türk büyüklerini ziyaret etmek, onlarla tanışmak ve bilime yaptıkları katkıları incelemesini anlatıyor. Profesör mahallenin sevimli ve çalışkan çocuğu Işıl’ı isteği üzerine asistan olarak Hezarfen Ahmed Çelebi ile tanıştıracaktır. Asistan Işıl’ın amacı Ahmet Çelebi’nin uçmak için yaptığı kanatların çizimini elde etmektir. Işıl, bu süreçte Hezarfen Ahmet Çelebi’nin kanatları yaparken Leonardo da Vinci’den esinlendiğini, Leonardo da Vinci’ninse kanatları yaparken10. yy ‘da yaşamış bir Türk olan İsmail Cevheri’den esinlendiğini öğrenince merakı daha çok artar. Hezarfen Ahmed Çelebi’den o eskizleri ödünç alıp Profesör Amca’yla incelemek üzere zaman makinesiyle 17.yy’daki Osmanlı İmparatorluğuna ışınlanır ve ardı ardına ilginç olaylar yaşamaya başlar.

Yazarlığını Alper Selan, Yönetmenliğini Uğraş Atay’ın yaptığı Zaman Yolculuk ’ta Ekin Gökgöz, Bülent Gençak, Yeşim Kalkan, Fatoş Baş, Alev Şengül, Osman Kaan Girit, Sercan Tosun ve Efe Kaya Atay performanslarıyla göz doldurdu.