Eyüp Belediyesi Eyüp Kültür Sanat Merkezinde sahnelenen tiyatro oyunları göz doldurmaya devam ediyor. Merkezde bu hafta sonu sahne alan “Gök Sultan Abdulhamidadlı tiyatro oyunu izleyicilerden büyük alkış topadı.

​​​​​​​​​​Dünya tarihine siyasi dehasıyla adını kazdırmış, Batıya dengeci, doğuya islamcı politikalar izlemiş olan 113'üncü İslam Halifesi 2. Abdulhamid'i konu alan tiyatro oyununda, ülkenin içerisinde bulunduğu zorluklar esnasında yaşanan iç ve dış olaylar anlatılıyor.

Sıkı bir Abdulhamid düşmanı olan fakat Abdulhamid devrildikten sonra pişman olup “Divane sen değil meğer bizmişiz, bir çürük ipliğe rüya dizmişiz, sade deli değil edepsizmişiz, tükürdük atalar kıblegahına” diyerek Abdulhamid'in Ruhaniyetinden İstimdat adlı şiiri yazan Feylozof Rıza Tevfik ile beraber dönemin diğer edebiyat ve politik akımlarının da canlandırıldığı sahnede Eyüplüler duygusal anlar yaşadı.

Üstün İnanç'ın yazıp yönettiği, İhsan Ustaoğlu, Batıkan Avcı, Caner Bilginer, Erdal Çiçek, Şemistan Kaya, Fulya Bilginer, Burak Çalık ve Hilal Doyran'ın performansalarıyla göz doldurduğu Gök Sultan Abdülhamid adlı tiyatro oyunu, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.