Eyüp Belediyesinin destekleriyle Tiyatro Tekamül tarafından hazırlanan "Felah 1949" adlı tiyatro oyunu Eyüplü sanatseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Yazar ve yönetmenliğini Yasin Çetin'in üstlendiği oyun Eyüp Belediyesi Eyüp Kültür Sanat Merkezinde izlenildi. Eyüplü sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği “Felah 1949” tiyatro oyununda göz doldurucu performans sergileyen oyuncular tüm sanatseverler tarafından büyük alkış aldı.

Yönetmen yardımcılığını Şafak Tok'un üstlendiği ve bir alimin ders vermesi sebebi ile hapse atılmasını işleyen tiyatronun konusu ise şöyle: 1949 yılında bir Ütopya’da geçer. Bir alim ders verirken beşinci defa tutuklanır. Artık bu çok oldu diyen adalet bakanı, cezaevi müdürünü arayarak onun ceza evinde infaz edilmesi emrini verir. Müdür de bu emre istinaden iki müebbetlik ve iki idamlığın bulunduğu dört kişilik koğuşa alimi beşinci kişi olarak verir. O esnada koğuşta tünel kazıp bir kurtuluş, bir umut aramaktadırlar. Alimin gelmesi ile kazma işlemi durur ve isyan çıkar. Müdürün isteği de budur. Bu süreç içerisinde alim enteresan bir şekilde kurduğu fen, felsefe ve fenni bilgilerle dolu mantıklı cümlelerle koğuşu etkiler. Dünya bir nefestir; aldığın kadar. Dünya bir hevestir; aldığım kadar. Dünya bir kafestir; kaldığın kadar.