Eyüp Belediyesi, Başkan Remzi Aydın’ın “Huzur ve Kültür Başkenti” hedefi ile çıktığı yolda hız kesmeden ilerlemeye devam ediyor. Kültür ve sanat alanında başarılı çalışmaya imza atan Eyüp Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Okur Yazar Buluşmaları”nı başlattı.

“Sanatla Kanatlanma Zamanı” diyerek yola çıkan Kültür İşleri Müdürlüğü, Eyüp ilçesindeki liselerde “Okur Yazar Buluşmaları” yapıyor. Sanatın en etkileyici alanlarından birini icra eden edebiyatçıları gençlerle buluşturan bu programla Eyüplü gençler kültür hafızalarını tazeleme fırsatı bulacaklar. Yazarların kitapları Kültür Müdürlüğü tarafından temin edilip öğrencilere verildikten sonra bunları okuyan öğrenciler buluşmalara hazırlık yaparak gidiyor ve yazarlarla karşılıklı konuşma fırsatı buluyorlar.

Nurullah Genç’in Mart’ın 24’ünde Eyüp Anadolu Lisesi’nde, Sadık Yalsızuçanlar’ın Nisan’ın 7’sinde Rami Atatürk Anadolu Lisesi’nde, Ali Ural’ın Mart’ın 22’sinde Haydar Akçelik Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi’nde, Fatma K. Barbarosoğlu’nun Nisan’ın 24’ünde Oğuz Can Polat Lisesi’nde, Hüseyin Akın’ın Nisan’ın 12’sinde Refhan Tümer Lisesi’nde , Özcan Ünlü’nün Mart’ın 10’unda Alibeyköy Anadolu Lisesi’nde, Ali Erkan Kavaklı’nın Mayıs’ın 5’inde Eyüp Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, Sibel Eraslan’nın Mayıs’ın 12’sinde Eyüp Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, Ahmet Murat’ın Mayıs’ın 26’sında Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi’nde gerçekleştireceği konuşmalarda Eyüplü gençler hem yazarlarla tanışmış olacaklar hem de yazarların kitaplarından en az birinin içeriği hakkında bilgi sahibi olacaklar. Şair Sedat Yılmaz’ın moderatörlüğünü yaptığı buluşmalarda Rüveyda, Diyamandi, Posta Kutusundaki Mızıka, Hayat Teselli Olmaktır, Kaybolmak İçin Nereye Gitmeli, Kalbin Ne Marka, Başarı İnanç İşidir, Hz. Hacer Zemzemin Annesi ve Kalbin Kararı adlı kitaplar da anlatılacak.