Caferpaşa Kültür ve Sanat Merkezi edebi söyleşilerin adresi olmaya devam ediyor. Merkez son olarak yazar Şakir Kurtulmuş’un yönettiği Serdar Kacır’ın konuk olduğu söyleşiye ev sahipliği yaptı.

Eyüplüler Cafer Paşa Kültür ve Sanat Merkezi geçtiğimiz akşam ‘’Mürekkebi Kurumadan’’ isimli söyleşide buluştu. “Mürekkebi Kurumadan” isimli etkinlik ilk kez şiir kitabı çıkan şairleri programa konuk ederek, yaşadıkları sıkıntıları, atlattıkları badireleri, bu işin heyecanlı ve zor yönlerini ve aynı zamanda güzelliklerini de konuşarak bu yola çıkmak isteyen şairlere yardımcı olmak amacı ile başlatıldı. Halen Yedi İklim Dergisi’nde yazarlık yapan Şakir Kurtulmuş’un yönettiği söyleşiye Serdar Kacır konuk oldu. Bilecik Bozüyük doğumlu olan, Yedi İklim Dergisi’nde de tanınan Serdar Kacır’ın ‘’Uzak Ülkeme Doğru, Bilince Taş, Sus Çağrısı’’ bilenen eserlerindendir. Kacır’ın şiire olan sevdası ve şairlik yolculuğunun konuşulduğu programda yeni şairlere yol gösterici konuşmalar yapıldı.

Şakir Kurtulmuş, şiir yolculukları ile ilgili söyleşi yapmak, şiire giden yolu kolaylaştıracak edebiyata olan ilgiyi artıracak bir etkinlik amaçladıklarını belirterek, “Bu iyi niyetlerle şairlerin çalışmalarını da gündeme getirmeyi istiyoruz. Kitap basmak çok zor bir olay, şair arkadaşlarımızın çalışmalarını önemsiyoruz. Çalışmalarının devamını getirmeleri için kendilerine bir yüreklendirme olsun istiyoruz. O yüzden bu projeyi başlattık” dedi.