Eyüp Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki tiyatro oyunları ilgi odağı olmaya devam ediyor. Son olarak “Düş Yakamdan” adlı oyun izleyicilerle buluştu.

Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi Hayali Sait Tiyatro Salonu’nda, sahnelenen “Düş Yakamdan” adlı oyun ilgiyle izlendi. Katılımın yoğun olduğu oyun sırasında peş peşe gelen esprilerle salonda kahkahalar eksik olmadı.

ISSIZ BİR ADAYA DÜŞEN ÇİFTİN HİKAYESİ

Şevket ve Nurten 5 yıldır evlidir. Zamanında aşkla ve sevgiyle kurulan bu evlilik, yavaş yavaş çatırdamaya başlamıştır. Şevket, Nurten’i Maldiv adalarına bir tatile götürmeye karar verir. Amacı hem eşine sürpriz yapmak, hem de belki de bu yolla yıpranan evliliklerini kurtarmaktır. Düşüncede güzel gibi görünen bu plan, kiralanan derme çatma uçağın düşmesiyle ve düşmeden önce tek mürettebat olan Pilotun paraşütle atlamasıyla son bulur. Issız bir adaya beraber düşen Şevket ve Nurten, karmaşık ve hızlı hayattan kurtulmuş olmanın rahatlığı içinde olsalar da, adada yalnız başlarına ne yapacaklarını da bilmemektedirler. Tam da bu sırada, karşılarına adada yalnız yaşayan ilkel bir yerli çıkar. Şevket ve Nurten bu basit ve doğal yaşantı içinde hayatını devam ettiren yerliyle iletişim kurmaya başlarlar. Şevket geldikleri medeniyetin ve tabiî ki Türk olmalarından dolayı Türk geleneklerini ve adetlerini yerliye öğretirken, yerli de basit hayatını ve hayatta kalma yollarını Şevket ve Nurten’e öğretmeye başlar. Artık hayatları basit ama daha mutludurlar. Bu ıssız ada sayesinde birbirlerini anlamaya, en önemlisi de dinlemeye başlarlar. Kaybettikleri duyguları tekrar kazanmaya başlamışlardır. En sonunda, paraşütle uçaktan atlayan pilotumuz onları kurtarmak için bir kurtarma gemisiyle bu ıssız adaya gelir. Nihayet birileri onları bulmuştur ama çiftimiz onları kurtarmaya gelen gemiye binecek midir yoksa adada mı kalacaklardır?

Mustafa Arıkoğlu’nun yazdığı, Hasan Fehmi Gökdeniz, Miray Bulut, Miray Can, Tanya Aksu rol aldığı ve büyük beğeni ile izlenen Düş Yakamdan’ı Eyüplüler ayakta alkışladı.