T. C. Eyüpsultan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü

Kültür Merkezleri Kursiyer Ön Başvuru Formu


Eyüpsultan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, kültür merkezlerindeki sanat eğitimlerinde kültürel gelişimi sağlamak ve sanat eğitimlerini destekleyip tamamlamak için seminerler ve kurslar düzenlemektedir. Kursiyer bu kurs veya seminerlere katılmakla yükümlüdür.

Eyüpsultan Belediyesi Kültür Sanat Eğitim Programı, eğitim dönemi sonuna kadar derslere düzenli devam eden ve başarı gösteren her kursiyere “Kurs Bitirme Belgesi” verebilmektedir. Ayrıca Eyüpsultan İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde belirlenen branşlarda şartların sağlanması halinde MEB onaylı “Halk Eğitim Sertifkası” da verilebilmektedir.

Eyüpsultan Belediyesi'nin düzenlediği kültür-sanat eğitimleri ücretsizdir.

Açılan kurs ve seminerlere 14 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız katılabilecektir. Kültür sanat merkezlerinde kursiyerler aynı dönem içerisinde sadece 1 (bir) branşta eğitim alabilmek ile birlikte, kontenjanların müsait olması durumunda ikinci bir branşta eğitim alabilecektir.

Kursiyerlerin derslere devamlılığı zorunludur. Mazeretsiz olarak 3 (üç) kez devamsızlık yapan kursiyerin kaydı silinir.

Kursiyer eğitim gördüğü kültür sanat merkezinde demirbaşa zarar verdiği takdirde, verdiği zararı karşılamak ile yükümlüdür.

Kültür sanat merkezlerinin düzenlediği sergilerde kursiyer ürettiği çalışmaları Eyüpsultan Belediyesi Kültür Merkezleri tarafından talep edildiği takdirde sergilemek ile yükümlüdür.

Eyüpsultan Belediyesi, kültür sanat merkezlerinde kursiyerlerin eğitim sırasında çekilmiş görüntülerinin ve ürettikleri eserlerinin fotoğraf, video, vb. kayıtlarını her türlü yayın organında kullanım hakkına sahiptir.

Derslere geç kalmayı alışkanlık haline getiren, dersleri aksatan, genel ahlak kurallarına aykırı davranan kursiyer uyarılacaktır. Uyarıları dikkate almayan kursiyerin kurslarla ilişkisi kesilecektir.

Kültür sanat merkezleri resmi tatillerde kapalı olup, merkezlerin bu tatil günlerinde kursiyeri bilgilendirme zorunluluğu yoktur.