Eyüp Belediyesi ve Erdemder işbirliğiyle gerçekleştirilen Yörem Türkiyem etkinliğinin 5.’si Eyüp Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlendi… Sıra gecelerinin canlandırıldığı etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Unutulan değerlerimizi hatırlatmak ve yaşatmak, insana verilen önemin vurgulanarak, toplumun değerleriyle bir ve tek yürek oluş kıymetinin farkındalığını oluşturmak, gelenekselleşen kültürel yapının paylaşımına imkan sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlik büyük ilgi gördü.

İnteraktif katılımlı, sözel ve görsel sunumlu, canlandırmalı, bilgilendirici ve eğlendirici bölümlerden oluşan moral ve eğlence programı Yörem Türkiyem’in 5. Etkinliğinde “Türkülerimizde Anlatılan Ortak Değerler ve Türkülerimiz” konusu işlendi.

Programda türkülerin evrenselliğinden, hikayelerinden, yaşanmışlığı anlatan türkülerden bahsedildi. Annelerin günümüze kadar çocuklarına söylemiş olduğu türküler, sahnede söylenip seyircilerle eşlik buldu. Eyüplü hanımlar, Yörem Türkiyem etkinliğinde keyifli saatler geçirdiler.