Eyüp Belediyesi ve Eyüp Müftülüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü Eyüp Camii Meydanı programlarında, eğitimci, yazar Vehbi Vakkasoğlu, Eyüplüler ve Eyüp’e gelen ziyaretçilerle buluştu. Ramazan etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ‘’Sohbet Meclisi’’ adlı programa konuşmacı olarak katılan Vehbi Vakkasoğlu, bilinçli ibadet ve güzel ahlak hakkında konuştu.

Eyüp Belediyesi tarafından Eyüp Sultan Camii Meydanı’nda gerçekleştirilen Sohbet Meclisi adlı programda eğitimci, yazar Vehbi Vakkasoğlu ibadetlerin Allah’ın emirleri olduğunu hatırlatarak, “Zikir, fikir ve şükür içeren her hareket ibadettir. İbadetler bilinçli yapılırsa bizi güzel ahlaka götürür. Namaz kişinin ahlakını düzeltmiyorsa bilinçli yapılmıyor demektir. Biz Müslümanlar olarak güzel ahlakta varmak istediğimiz nokta Peygamber efendimiz olmalı. Onun öyle güzel bir ahlakı vardı ki; insanların en güler yüzlüsü, yalan söylemeyeni, eşine yardım edeni, insanları aldatmayan, cömert yani mükemmel bir ahlaka sahipti” diye konuştu.

“Ramazan bizi melekleştirir”

Çok sayıda vatandaşın ilgiyle takip ettiği sohbette Vakkasoğlu, konuşmasının Ramazan bölümünde ise Ramazan’ın insanlar üzerindeki etkisini işledi. Vakkasoğlu, “Ramazan insanların gönlünü genişleten, insanların kendi içlerini görebildikleri bir aydır. Ramazan insanın kendine, kalbine ve şefkat duygularına yatırım yaptığı bir aydır. Ramazan bizi daha cömert kılar. Ramazan bizi melekleştirir. Bize meleklerin özelliklerini katar” dedi.

Eyüp Belediyesi ve Eyüp Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen Sohbet Meclisi’nde her gün farklı konularda sohbetler gerçekleştiriliyor. Eyüp Meydanı’na gelen ziyaretçiler Sohbet Meclisi’ni büyük bir ilgi ve dikkat ile takip ediyor.