Zal Mahmutpaşa Külliyesi Eyüp Kitabiyat Merkezinde bu ay eğiitmci-yazar Vehbi Vakkasoğlu "Kalbi Sohbetler" adlı programla Eyüplülerle buluştu.

“Yüreklerimizin genişlemesi gerek. Bir insanın kalbi, yüreği sevgiyle genişler. Kalp düşmanlıkla kötülükle daralır.” diyen Vehbi Vakkasoğlu, kendi hayatından yola çıkarak yaşadığı olayları ve hikayeleri dinleyicileriyle paylaştı. Usta yazar Vakkasoğlu paylaşımlarında ayrıca hakikat, doğruluk ve yaşam tarzları üzerinde de durdu.

Kalplerin anlayışsız, beyinlerin idraksizliğe doğru itelendiği bir zamana doğru sürüklendiğimizi belirten Vakkasoğlu, son elçi Muhammed Mustafa (s.a.v.) efendimizin 'hikmet müminin yitik malıdır' hadisinin yaşadığımız zaman diliminde irdelenmesi ve araştırılması gerektiğini söyledi.

Kanaat liderliğinin önemine de değinen Vakkasoğlu, Ömer Nasuhi Bilmen'in hayatından da örnekler verdi. Vakkasoğlu, “Ben, eğitimci yazar diye konuşmalar yapıyorum ama toplumsal sıkınıtılarımıza karşı pek bir şey yapamıyorum. Zamanın diline ve ruhuna uygun çalışmaları yakalamamız gerekiyor.” dedi.