Eyüp Belediyesinin destekleriyle Birlik Sanat tarafından sahnelenen "Törebe" adlı tiyatro oyunun galası, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın katılımıyla gerçekleşti

Mehmet Emin Kazcı'nın yazdığı ve Ulvi Alacakaptan'ın yönetmenliğini üstlendiği Törebe adlı tiyatro oyunun galası, bu hafta sonu Eyüp Kültür Sanat Merkezinde (EKSM) yapıldı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın da katıldığı galaya Eyüplü sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

EKSM Fuaye alanında kokteyl ile başlayan program sonrasında Törebe adlı tiyatro oyunu sanatseverler için sahnelendi. Sahnede göz doldurucu performans sergileyen oyuncular tüm izleyiciler tarafından büyük alkış aldı.

Gala sonrasında Başkan Aydın, usta tiyatrocu Alacakaptan ve Birlik Sanat oyuncularına çiçek takdim etti.

Yönetmenliğini Ulvi Alacakaptan'ın üstlendiği ve töre cinayetlerine dikkat çeken Törebe oyununun konu ise şöyle:

"Anadolu'nun bir köyünde ailesiyle birlikte yaşayan Hazal'ın başına kötü bir hadise gelmiştir. Aile, namusun temizlenmesi için Hazal'a zarar veren Meşkin ile evlenmesini istemektedir. Meşkin bu evliliği kabul etmez. Hazal ise olan bitene daha fazla dayanamayarak evi terk eder. İstanbul'da yaşayan ve gazetecilik yapan teyze kızı Gazel'e sığınır. Ancak Hazal'ı İstanbul'da iki tehlike beklemektedir. Bir; kendisini, öldürmek için takip eden büyük ağabeyi. İki; yolda kılık değiştirerek Taşkın'a dönüşen ve tacizlerini sürdüren Meşkin. Acaba Hazal'ın ölmesini istemeyen, eğitimli küçük ağabeyi Hazal'ı kurtarabilecek midir?"