Hasan Şaş: “Doğru ekibi kurarak teknik direktör olarak futbola hizmet etmek istiyorum”

Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen “Sporun Yıldızları Eyüp’te” adlı etkinliğinin bu ayki konukları ünlü futbolcu Hasan Şaş ve eski hakem Bülent Yavuz oldu. Eski futbolcu Ali Gültiken’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe, Eyüplü futbolseverler ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Hasan Şaş ve Bülent Yavuz futbolseverlerin ve öğrencilerin sorularını yanıtladılar. 3 büyük kulüp arasındaki ezeli rekabetten Türk futbolunun bugünkü durumuna kadar pek çok soruya içtenlikle cevap veren iki ünlü isime Eyüplülerin ilgisi de büyüktü.

Futbolcu olmak isteyen gençlere tavsiyelerde bulunan eski hakem Bülent Yavuz, “Hepiniz bir Ali Gültiken ya da bir Hasan Şaş olamayabilirsiniz. Ancak isterseniz hepiniz iyi birer hakem olabilirsiniz. Bir Bülent Yavuz ya da bir Cüneyt Çakır olabilirsiniz” dedi.

Öğrencilerin özellikle Fenerbahçe Galatasaray rekabeti ile ilgili soruları ile karşılaşan Hasan Şaş ise futbolculuğun zorluğundan ve futbolun toplumsal öneminden söz etti. Geleceğe dair planlarını da anlatan Hasan Şaş, “Galatasaray’da yardımcı antrenör olarak çalıştım ancak bunun bana göre bir iş olmadığını anladım. Hedefim teknik direktör olarak futbola hizmet etmek. Doğru bir ekip kurup doğru bir kulüpte başarılı olacağıma inanıyorum. Ancak doğru zamanı bilmek ve öyle hareket etmek gerekir” diye konuştu.

Etkinlikle hem bilgilenen hem de neşeli dakikalar geçiren öğrenciler hayranı oldukları 3 spor adamı ile de bol bol fotoğraf çektirdiler.