Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenen “Son 6 Saat” adlı tiyatro oyunu beğeniyle izlendi. Mustafa Onur Atacan’ın yazdığı oyun, İngiltere’de oynanan üçüncü sınıf bir tiyatro oyununu anlatıyor.

“Son 6 saat” tiyatro oyununun konusu ise şöyle: “Oyunun başlamasına son altı saat kalmıştır fakat hiçbir şey olması gerektiği gibi değildir. Bütün oyun, bir oyunun içinde geçmektedir. Oynadıkları rollerden bambaşka kişiliklere sahip olan tiyatro oyuncuları arasındaki çatışmalar, aslında Türk olan, ancak bir İngiliz gibi görünebilmek için her gün saçını sarıya boyayan yetenekli yönetmeni çıldırtmaktadır. Kadın oyuncuların kıskançlıkları, birbirlerini çekememeleri; ekibin tek okul mezunu olan yıldız oyuncusunun kaprisleri ve yılların oyuncusu Stanley’nin alkol sorunu nedeniyle karakter bölünmesine uğraması, oyunun çıkmasını zorlaştırmaktadır. Bütün aksiliklere rağmen oyununu seyirciyle buluşturmak isteyen yönetmen Brandon, ne kadar çırpınırsa çırpınsın; oyunun başlamasına son altı saat kalmıştır.”

Eyüp Belediyesi’nin her cuma akşamı saat 20:00’da Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi ve Göktürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde izleyicilerde buluşturduğu çok sayıda oyundan biri olan ‘’Son 6 Saat’’ tiyatro oyununda, Gizem Takma, Betül Özkaya, Melis Çalgı, Metin Yıldırım, Mehmet Ali Aslan, Tuncay Çağlı, Efe Teker, Soner Enmutlu rol aldı.