Eyüp Belediyesi Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi'nde birbirinden güzel tiyatro oyunları sahne almaya devam ediyor. Merkezde oynanan “Sıra Dışı Martı” adlı tiyatro, Eyüplü sanatseverler tarafından yoğun ilgi ile takip edildi.

Tiyatro Yakaza tarafından 120 dakika ve iki perde şeklinde oyunda acılarla baş edemeyip hayatın kıyısında yaşamayı tercih eden bir arayış yolcusu ele alınıyor. İç hesaplaşmaları, çözmeye çalıştığı kördüğümleri, aydınlatmaya çalıştığı kuytularıyla mutlak gerçeği arayan bir yolcu. Yürekten hisseden, kah susan, kah gülen bir meczup. Kendi içsel macerasını yaşarken; hayatın hırçın dalgalarıyla boğuşan, rüzgarıyla savrulan, soğuğunda titreyen ve kimliğini kaybedenlerle bir şekilde kesişir yolları. Olanı değil, ardındaki hikmetin perdelerini aralamaya çalışan bir “Sıradışı Martı”dır o. Deniz kıyısındaki bir balıkçı kulübesinde; aşkı, vedayı, hüznü, ihaneti, hasreti, varlığı ve yok olmuşluğu sessiz çığlıklarla dile getirir.

Hale Canat Gürgül'ün yazdığı Fatih Mehmet Koç'un yönettiği Birol Gürgül, Erol Karaduman, Fatih Mehmet Koç, Mert Yıldırım, Fatih Bulut'un rol aldığı Sıra Dışı Martı, oyun sonunda ayakta alkışlandı.