Göktürk Kültür Sanat Merkezi’ndeki çocuk tiyatro oyunları büyük ilgi görüyor. Merkez’de bu hafta Göktürklü çocuklar, “Sezgin Maden ile 7 Bölge 7 Çocuk” adlı müzikal tiyatroyla buluştu.

İzleyenleri hem eğlendiren hem de eğitici bilgiler veren oyunda, çocuklar hem izleyici hem de oyuncu oldu.

Seyircilerin önünde sahneye çıkan çocuklar ülkemizdeki şehirlerin özelliklerini eğlenerek öğrendiler. Oyunun yönetmen ve yazarı Sezgin Maden, “ Ülkemizin her bölgesini yerel müziğiyle, kendilerine has kıyafetleriyle ve neleri ile meşhur olduklarını görsel ve müzikal bir şekilde anlatıyoruz ki çocukların unutma ihtimalleri daha az olsun. Aileleriyle gelen çocuklara dikkat ettiğimizde sadece kendileri değil anne ya da babalarının da katıldığını görmek bizi çok mutlu ediyor. Ayrıca oyunumuzu sadece Türkiye’de değil başta Almanya ve Fransa olmak üzere yedi ülkede daha sahneliyoruz. Çünkü Avrupa’daki çocuklarımız memleketlerinden uzaktalar ve kelime seçimlerinde bile zorlanıyorlar” dedi.

Sezgin Maden, Volkan Yürük, Merve Oral ve Başak Daldık’ın performanslarıyla sahnelenen oyunun sonunda çocuklar oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdiler.