Yerel yönetimler üzerine ihtisasını gerçekleştiren, çalışan ve kendisini bu konu hakkında geliştirmek isteyenlerin istifade edeceği Eyüp Belediyesi Genç Akademi Şehir ve Medeniyet Okulu 22 Ekim’de başlıyor.

Eyüp Belediyesi'nin 19-25 yaş arası gençlere yönelik akademik eğitim hizmeti sunan Genç Akademi bu yıl Şehir ve Medeniyet Okulu atölyesi açıyor. Akademik anlamda kendini geliştirmek isteyen her gencin yararlanabileceği Eyüp Belediyesi Genç Akademi Şehir ve Medeniyet Okulu'nun eğitimleri 22 Ekim Cumartesi günü başlayacak.

Eyüp Belediyesi Genç Akademi atölye programlarından Şehir ve Medeniyet Okulu'nun ayrıca birbirine destek mahiyette oluşacak Şehir Planlama, Kentsel Tasarım, Yerel Yönetim ve Şehrin Geleceği atölyeleriylede katılımcılarını kitap okumalarından saha araştırmalarına, ilmi analizlerden gezilere ve uluslararası görüşmelere kadar birçok etkinlik bekliyor.

Ülkemizin ve gençlerimizin ortak ihtiyacı olarak tasarlanan Şehir ve Medeniyet Okulu’nda dersler, değerlendirme oturumları, yuvarlak masa toplantıları, seminerler, geziler, saha araştırmalar düzenlenecek ve yerel idarelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli bakış açıları oluşturulacak.

EĞİTİMLER ÜCRETSİZ

Eyüp Belediyesi Genç Akademi tarafından düzenlenen programa yerel yönetimler üzerinde araştırmalarda ve çalışmalarda bulunan yahut ilgili olduğu alanın yerel yönetimde tespiti gerçekleşen sorunlara çözüm teşkil edeceğini düşünenler başvurabilir.

Katılımcıların seçeceği bir atölye üzerinden katılım sağlayarak bir yıllık süreçte aktif bir öğrenim gerçekleştireceği program ücretsiz olmakla birlikte etkinlik boyunca tüm giderler Eyüp Belediyesi tarafından karşılanacak.

Program, Tarih, Coğrafya, Arkeoloji, İletişim, Hukuk, İşletme, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Halkla İlişkiler, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Psikoloji, Mühendislik öğrencilerinin ve araştırmacılarının başvurusuna açıktır.

SON BAŞVURU 21 EKİM

Genç Akademi Şehir ve Medeniyet Okulu'nun kayıtları 21 Ekim Cuma gününe kadar devam edecek. Kayıt yaptırmak isteyenler, http://www.eyupgencakademi.org/form/sehir-ve-medeniyet-okulu-basvuru-formu adersinden başvuru yapabilecekleri gibi Eyüp Belediyesi Genç Akademi'ye 212 612 95 54 telefon numarasından ulaşarak bilgi edinebilir.