Eyüp Belediyesi, Anadolu’nun kültürel belleğinin yanı sıra kültürel çeşitlilik ve zenginliğinin de önemli bir ifadesi olan yüzyılların deneyimlerinden süzülerek biçimlenmiş, şiiri, müziği ve hikâye anlatımını içeren Aşıklık geleneğini yaşatmaya devam ediyor.

Türkçe sözlü kültürünün en önemli temellerinden biri olan, döneminin yaşayış ve hayata bakış tarzını, etik ve estetik değerlerini yansıtarak geniş halk kitlelerine hitap eden Aşıklık geleneği, her ay Eyüp Kültür ve Sanat Merkezinde dinleyicileriyle buluşuyor.

Bu ay Eyüp Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen Aşıklar gecesinde Ozan Ahmet Poyrazoğlu ve Orhan Üstündağ sevenleriyle buluştu. Kültür ve sanat dünyasında önemli bir yer tutan bu gece için Eyüp Belediye Başkanına teşekkür eden Ahmet Poyrazoğlu,”Bizim sazımız da sözümüz de Dadaloğlu, Erzurumlu Emrah, Seyrani, Aşık Veysel ve Mahzuni Şeriflerin hazinesindendir. Ercişli Emrah'ın derdidir. Biz ömrümüz ve gücümüz yettiğince bu güzel sanatımızı icra etmeye devam edeceğiz” dedi. Dinleyicilerin yer yer duygulandığı ve halay çektiği geceye bir çok vakıf ve geleneksel sanat takipçileri eşlik etti.