Göktürk Kültür ve Sanat Merkezi birbirinden güzel tiyatrolarla ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Çağın hastalığı olan panik ataklı karakterlerin durumunu irdeleyen Panik Atak Mahir Atak adlı oyun, kendini boşlukta hisseden, takıntılarından kurtulamayan, kaygılı, endişeli insanların iletişimsizliklerini ele alıyor.

Oyun panik atak rahatsızlığının nedenleri üzerine kurulmuş bir hikayeyi anlatıyor. Güncel hayatımızın içindeki takıntılarımızı, sıkıntılarımızı, yoksunluk ve özgüvensiz sıradan insanların iletişimsizliklerini ve amaçsızlıklarını sahneliyor. Bu oyun Mahir Atak ile birlikte, sorunlu, takıntılarından kurtulamamış kadınların hikayelerini de farklı bir boyuta taşıyor.

Milyonlarca insanın yaşadığı panik atak sendromları, sosyal sorumluluk projesi olarak sunulmuş olan bu proje tiyatroda sahnelenerek, insanların birebir kendileriyle yüzleşmelerini sağlamak amacını taşıyor. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak tiyatroya uyarlanmış olan bu oyunda esas amaç, panik atak hastalarının hayatla iletişimini nasıl kopardığı, ne gibi zorluklarla karşılaştığı, yakın çevresi tarafından anlaşılamama dertlerinden kaynaklı düşülen durumları anlatmak ve panik atak hastalığını bir nebze de olsa anlaşılır kılmayı amaçlıyor.

Şerafettin Kaya’nın yazıp yönettiği, Hacı Ali Konuk, Fuat Onan, Gül Gülsün Yıldız, Sena Arcın, Defne Gürsoy, Tuğba Zambak, Gülşah Pekpak’ın rol aldığı oyun büyük beğeni topladı.