Eyüp Belediyesi Caferpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’ne bu hafta sonu ‘’Kitap Bizim Neyimiz Olur’’ söyleşisi ile şair ve yazar Özcan Ünlü konuk oldu.

Kitap okuma farkındalığını geliştirmek için Eyüp Caferpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen seminerde Özcan Ünlü, hayatlardan çıkarılan kitapları tekrar hayatlara kazandırma teması üzerinde durdu. Ünlü, ‘’Bütün dünya medeniyetleri kitap üzerine kurulmuştur. Tüm inançlar, kanunlar, sosyal hayat ve ahlak kitaptır” dedi.

“Biz kitap indirilmiş bir toplumuz”

‘’Bütün kitaplar tek bir kitabın anlaşılası içindir’’ cümlesi ile yola çıkılan söyleşide Özcan Ünlü, gençlere kılavuzluk yapacak olan kitaplara değinerek, gerçek bilgi kaynağının kitap olduğunu söyledi. Ünlü, günümüzde kitaplara çok önem verilmediğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Kitap gizli bir hazinedir. Yüzünüzü ondan çevirdiğinizde sizden uzaklaşır. Biz kitap indirilmiş bir toplumuz. O Kitap’ın da ilk emri okudur. Victor Hugo’nun da dediği gibi okumak barut gibidir. Bir kez ateşlendiğinde sönmez. Tek yapmamız gereken tekrar kitaba yani hayata ve bilgiye geri dönmek.”