Eyüp Belediyesi Eyüp Kültür Sanat Merkezinde gerçekleşen konserde Ömer Karaoğlu, sevenleri tarafından sevgi ve muhabbetle karşılandı.

Eyüp Belediyesi Eyüp Kültür Sanat Merkezinde hafta sonu gerçekleşen konserde, Ömer Karaoğlu sevenlenleriyle buluştu. Kuşlar, Zor Sevda, Gökyüzü Depremleri, Adı İçin Yaşamak albümlerinden eski ve yeni eserlerini seslendiren Ömer Karaoğlu, unutulmaz eserlerinden biri olan "Şehit Türküsü" nü 15 Temmuz Şehitleri için seslendirdi.

Ezgileri bir form yakalamak için değil acıları, hüzünleri ve sevdaları anlatmak için seslendirdiğini hatırlatan Karaoğlu, amacının sadece sanat değil bir dönemin karanlık yüzü olan 28 Şubat'ta adları anılmayan isimsiz kahramanların hayat hikayelerini anlatmak olduğunu vurguladı.

SÖZÜ VE DURUŞU OLAN İNSANLARA İHTİYACIMIZ VAR

Gittiği her yerde "Sanat, yeryüzündeki varlık sebebimizi bize unutturmamalı" cümlesini tekrarlayan, o zamanlar bir avuç olduklarını ama seslerinin daha yürekten çıktığını ifade eden Ömer Karaoğlu, "Yüreklerimizi tazelemeye ihtiyacımız var. Sayısal çokluklar değil gerçekten de bir keyfiyeti olan, hayata şahitlik eden, sözü ve duruşu olan insanlara ihtiyacımız var. Zira insanlar sayılara, kemmiyetlere bölündü. Üst üste toplanıp, çıkarılıyor, çarpılıyor ve bölünüyorlar. Bizim kolay bir şekilde toplanmayan, bölünmeyen ve çarpılmayan insanlara ihtiyacımız var. Beraberce yol alıp bugüne kadar geldik. Bazen bana "yıllar önce söylediğin ezgiler bizi kendimize getiriyor bizi kendimizde bırakıyordu" diyenler oluyor. Ben bu cümleleri bir dua olarak kabul ediyorum. 15 Temmuz'da milletçe bir bedel ödedik. Allah daha ağır bedeller ödetmesin. Şehidin türküsü şahidin türküsüdür. Ve biliyoruz ki şehitler asla ölü değildir." dedi.