Mehmet Akif İlköğretim Okulu 8’inci sınıf öğrencileri, Eyüp Belediyesi "Atatürkü Anma Sergisi"ni gezdi.

Eyüp Belediyesi fuaye alanında gerçekleşen programda öğrenciler, resimlerle Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyetin ilk yıllarını anlatan sergiyi gezerken aynı zamanda çay içip kültür sanat etkinlikleri hakkında bilgiler edindi.

Eyüp Belediyesinin çıkardığı Kültür Sanat Ajandasını ve Eyüp Postası gazetesini de inceleyen öğrencilere, kitap ve ayraç hediye edildi. Öğrenciler, ayrıca Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Geleneksel Türk Sanatları Tahayyül 2 adlı sergiye de davet edildi.

Geleneksel sanatları gençlere hatırlatmak, sevdirmek ve onlara sergi kültürünü kazandırma amaçlı yapılan Tahayyül sergisinde yer alan konukların arasında Eyüplü sanatçılar da bulunuyor. Sergide, geleneksel sanatlarla uğraşan Ümmü Gülsüm Sevim, Funda Arı Karakaş, Fatıma Betül Özer, Ayşe Karaaslan, Zeynep Dursun ve Neslihan Kocatürk isimli genç sanatçıların tezhip, hat, minyatür, katı, kağıt oyma, ahşap kesme gibi unutulmaya yüz tutan sanat dallarında yaptıkları 152 eser yer alıyor.

Sergide daha sonra eserlerin yapılmasında kullanılan fırça, kök boya, yaldız gibi malzemelerin bulanacağı bir alan da olacak.