Göktürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen oyunlar izleyicilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Merkezde bu hafta sonu sahnelenen "Nefesin Yeter" adlı tiyatro oyunu büyük ilgi çekti.

Senaryosunu Nadir Ersoy’un kaleme aldığı, Vugar Aliyev’in yönettiği oyunda rol alan Bi Sanat Platformu sanatçıları, performanslarıyla izleyicilerden tam not aldı. Filistin’e giden babalarının geri dönmemesinin ardından hayatlarını kurmaya çalışan bir aileyi anlatan oyun, iddialı replikleri ve seyirciyi içine çeken dekoruyla da dikkat çekti.

Emine ve üç küçük çocuğu, babalarını yıllar önce Filistin’e yollamış ve o günden bu yana ondan haber alamamışlardır .Babanın gidişinden bir süre sonra İstanbul’a göç etmek zorunda kalan aile, Emine ve evin büyük oğlu Ali’nin çabalarıyla yaşamlarına devam etmektedir. Hikayemiz piknik yapmak için sabah erkenden yola koyulan ailenin yaşadığı bir kazayla başlar. Evin küçük kızı Merve annesi için büyük önem taşıyan ve ona kocasından hatıra kalan termosu yanlışlıkla kırmış, ortalığın karışmasına neden olmuştur. Olaylardan uzakta balık tutmakta olan evin büyük oğlu Ali ailesinin yanına geldiğinde her şeyden habersiz olarak kendini büyük bir karmaşanın içinde bulacak ve bu karmaşa hem onu hem de ailesini heyecanlı, gerilimli, eğlenceli ve büyük sürprizlerle dolu bir maceraya itecektir. İçerisinde büyük sırlar saklayan büyülü bir orman onları beklemektedir.