Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi birbirinden anlamlı konserlere ev sahipliği yapıyor. Merkez bu hafta sonu Necip Fazıl Kısakürek’in şiirlerini besteleyen değerli bestekar Taşkın Savaşı konuk etti.

Taşkın Savaş Müzik Topluluğu, vefatının 111. yıl dönümünde Necip Fazıl’ın bestelenmiş şiirlerini Eyüplü vatandaşların beğenisine sundu. Konserde Taşkın Savaş’a bu anlamlı ve güzel besteler için çiçek takdim eden Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın eşi Tülay Aydın, “Üstadın şiirlerini bestelenmiş şekilde dinlemek çok heyecan verici. Onun ne kadar kalıcı eserler bıraktığı zaten herkes tarafından biliniyordu ama torunlarımız ve gelecek kuşaklar, zamanı geldiğinde bu eserlerin Türk Müziğine ’ne kattığı değeri anlayacak” dedi.

Türk Şiirinde önemli bir yer tutan dava ve fikir adamı Şair Necip Fazıl’ın Canım İstanbul, Yıllar Bir Göz Yaşı Olup Da Kaymış (Heykel), Ufuk da Pas Tuttu (Mevsim Dönerken), Dağda Dolaşırken (Gurbet), Benim Efendim (Efendim), Elimde Sükûtun (Veda), Bu Akşam (Yattığım Kaya), Kim Bilir (Geçen Dakikalarım, Sırmalı Cepkenini (Köroğlu), Uyan Yarim, Bilmem Kaçı Kaç Geçe (Cansız At) gibi şiirlerin besteleri dinleyiciler tarafından çok sevildi.