Eyüp Belediyesi tarafından farklı branş ve alanlarda devam eden kültür sanat etkinlikleri ile sanat eğitimleri, sezonu düzenlenen muhteşem bir törenle sona erdi.

Kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Eyüp Belediyesi, öğrencilerin verdiği müzik dinletisiyle kültür ve sanat sezonunu kapattı. İki yıl içerisinde 28 farklı branşta yaklaşık bin 200 öğrenciye sanat alanında eğitimlerin verildiği ve bunun yanı sıra da izleyici alanında kültür etkinliklerinin yapıldığı kültür ve sanat sezonunun bu yıl ki etabı, vatandaşların yoğun katılımıyla düzenlenen törende sona erdi. Eyüp Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen kapanış törenine Eyüp Belediye Başkanı Remiz Aydın’ın yanı sıra, kültür ve sanat alanında eğitim gören öğrenciler ve aileleri katıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen program kapsamında Eyüp Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde sanat alanında eğitim alan öğrencilerin kurduğu ‘Söz Saz İstanbul’ grubu kapanış törenine damgasını vurdu. Katılımcılardan tam not alan ekibin gösterileri uzun süre alkışlandı.

“KÜLTÜR SANAT İNSANIMIZI OLMASI GEREKEN DOĞAL ÇİZGİLERE GETİRİYOR”

Kültür ve Sanat sezonu kapanış törenine katılarak yaptığı konuşmada kültür ve sanatın insan hayatındaki önemine değinen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Kültür ve sanat bireysel ve toplumsal alanda insanımızın yaşamını olması gereken noktalara ilahi çizgilere, doğal çizgilere getiren bir çalışmadır. Kültür sanat onu çevresinde ki diğer varlıklarla dengeli ilişkiler kurmasını sağlayan temel kodları ihtiva ediyor. Yaşam alışkanlıklarımız, hayata bakışımız, hayattan beklentilerimiz, nereden geldik, nereye gidiyoruz gibi sorularımızın cevapları, sanat estetik kaygılarımız gibi sorunları insanın olduğu her yerde gündeme gelen ve medeniyet kavramı içerisindeki herşey kültür ve sanatla ifade edilebiliyor, aktarılabiliyor ve gündemde kalabiliyor” dedi.

“İKİ YILDA YAKLAŞIK BİN 200 KİŞİYE KÜLTÜR SANAT ALANINDA EĞİTİM VERDİK”

Kültür ve sanat alanında yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Başkan Aydın, “Kültür ve sanat insan kavramlarının en yoğun iletildiği, en yoğun korunduğu ve en yoğun bir şekilde yaşatıldığı zeminlerdir, bizler bunu biliyoruz. Bunu bildiğimiz içinde kültür ve sanata özel bir önem veriyoruz. İki yıldan bu yana yaptığımız çalışmalarda gerçekten yükselen bir trendle devam ediyor. Bugün itibariyle 28 farklı branşta yaklaşık bin 200 tane kursiyerimize eğitimler vermişiz. Bu rakamlar güzel rakamlar. Tabi Eyüp Belediyesi olarak binleri aşan gencimize kurslar vermiyoruz. Belki de çok daha fazla sayıdaki insanımıza kültür ve sanat faaliyetleri sunumu yapıyoruz. Tabi bunların yanı sıra onların izleyici olarak takip ettikleri faaliyetlerimiz de var. Bu çalışmalar alanında çift yönle çalışmalarımız da var” diye konuştu.