Eyüp Belediyesi tarafından kültür sanat etkinlikleri kapsamında galası yapılan ‘Kudüs Ya da Leyla’ isimli tiyatro oyunu duygusal anlara sahne oldu.

Eyüp Belediyesi tarafından kültür sanat etkinlikleri kapsamında Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen ‘Kudüs Ya da Leyla’ isimli tiyatro oyununun galası vatandaşların yoğun katılımıyla yapıldı. İsrail’in Filistin halkına karşı yaptığı zulmü anlatan tiyatro oyununun galasına Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilçede görev alan Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İzleyicileri Müslüman Filistin halkının yaşadığı soykırımla bir kez daha yüzleştirmeyi amaçlayan “Kudüs Ya da Leyla” oyunu, vatandaşlara duygusal anlar yaşattı. Filistin halkının çektiği acıları, sevinçleri ve tükenişleri seyirciye aktarmaya çalışan oyun, vatandaşlardan tam not aldı.

Toplumsal yüzleşmeyi sanatsal bir bakış açısıyla ele alan tiyatro oyunu, yaşamayı ve umudu hala diri tutmayı sahneye yansıttı. Seyyah Oyuncuları tarafından sahnelenen ve izleyicilerin beğenisini toplayan ‘Kudüs Ya da Leyla’, ayakta alkışlandı.

Tiyatro oyununu çok beğendiğini belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Çevremizde ve dünyada yaşanan olayların yanısıra toplumumuza bir şeyler katacağına inandığımız oyunları seçiyoruz. Bu akşamki oyun bunlardan biriydi. Biz de ailece geldik ve çok etkilendik. Vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.” dedi.