Eyüp Belediyesi Göktürk Kültür Sanat Merkezi’nde hafta sonları sahne alan çocuk tiyatroları vatandaşların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Hafta sonu merkezde, ‘’Hazine Adası’’ adlı oyunu izleyen çocuklar keyifli vakit geçirdi.

İlknur Demir’in yazıp yönettiği, Esat Bağış, Nezaket Erden, Berke şanlı, Serdar Metiner ve Zeynep Filizci’nin başarılı performanslarıyla sahnelenen Hazine Adası çocuk tiyatrosunun konusu şöyle:

“Martin’in en büyük hayali denizci olmaktır. Bir gün dünyanın en ünlü denizcisi Kaptan Korsan’ı görmek için limana gelir. Tayfalara yakalanmamak isterken saklandığı fıçıyla birlikte gemiye yüklenir. Kaptan Korsan’ın gemisi Barbaros Hayrettin Paşa’nın hazinesini bulmak için denize açılır ancak büyük bir fırtınaya yakalanır. Fırtınadan sonra gözlerini Hazine Adası’nda açan Kaptan Korsan’ı, eski tayfası Kancalı Korsan kurduğu tuzakla esir alır ve binbir zorlukla elde ettiği hazine haritasını ele geçirir. Tüm bu olanları gören Martin, Kanca El hazineyi bulmaya gidince fıçıdan çıkar ve Kaptan Korsan’ı kurtarmaya karar verir. Fakat bu zorlu yolculukta Martin’in yardıma ihtiyacı vardır.”