Afganistan ve Bangladeşli Müslüman öğrenciler Eyüp Sultan’daki iftarda bir araya geldi. Eyüp Belediyesi ve Uluslararası Öğrenci Derneği Bab-ı Alem’in Sertarikzade Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlediği iftar da buluşan Afganistan ve Bangladeşli Müslüman öğrenciler uzak ülkeleri yakın eden Ramazan coşkusunu dolu dolu yaşadılar.

Eyüp Belediyesi Ramazan etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği iftarlara bir yenisini daha ekledi. Uluslararası Öğrenci Derneği Bab-ı Alem’le beraber Afganistan ve Bangladeşli Müslüman öğrencileri buluşturan Eyüp Belediyesi Kabil, Dakka ve Kandahar’ı İstanbul’da ağırladı. Öğrenci birlikleri ve teşkilatlarının buluşma noktası olan Eyüp İslam coğrafyasındaki öğrenci birliklerine ev sahipliği yaptı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın öğrencileri İstanbul’un manevi kalelerinden biri olan Eyüp’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aydın “İslam Dünyasının zihinsel hafızasını daha da iyi yerlere taşıyacak olan bu genç kuşakların varlığını hissetmek bile çok güzel bir duygu. Baskı altında olmalarına rağmen yılmadan, yorulmadan çalışıp hem kendi geleceğimizi hem de dünyanın geleceğini daha güzel yerlere taşıyacak olan Kabil, Dakka, Myanmar, Kudüs, Bağdat, Şam ve Kuala Lumpurlu öğrencilere kalbimiz ve kapımız sonuna kadar açıktır. Sadece Ramazanda değil her zaman birlikte olmak için buradayız” dedi.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Bab-ı Alem’in Eyüp Belediyesi’yle ortaklaşa düzenlediği iftarda Federasyon Birliği Başkanı Ali Arıkmert ve Sertarikzade Kültür Sanat Merkezi sorumlusu Yalın Karadağ’ın konuşmasından sonra öğrencilere Kuran- Kerim dağıtıldı ve hediye verildi. Afganistan ve Bangladeşli öğrenciler Eyüp’te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.