Dünyanın birçok ülkesinden bayan öğrenciler Eyüp Sultan’daki iftarda bir araya geldi. Eyüp Belediyesi ve Uluslararası Öğrenci Derneği Sefire-i Alem’in, Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezi’nde beraber düzenlediği iftarda buluşan öğrenciler uzak ülkeleri yakın eden Ramazan coşkusunu dolu dolu yaşadılar.

Eyüp Belediyesi Ramazan etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği programlar ve iftarlarda vatandaşların beğenisini topluyor. Öğrenci birlikleri ve teşkilatlarının buluşma noktası olan Eyüp, İslam coğrafyasındaki öğrenci birliklerine ev sahipliği yaptı. Uluslararası Öğrenci Derneği Sefire-i Alem’le beraber Madagaskar, Kazakistan, Cibuti, Türkmenistan, Özbekistan, Arnavutluk, Somali, İran, Çeçenistan ve Endonezyalı öğrencileri buluşturan Belediye, Eyüp ilçesinin tarihi ve merkezi rolünü devam ettiriyor. İftarla ilgili bir açıklama yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, öğrencileri İstanbul’un manevi kalelerinden biri olan Eyüp’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Aydın “İnanıyorum ki Geleceğin Kardeşlik Ruhunu Ayakta Tutacaklar”

Başkan Aydın, “Dünyanın birçok farklı ülkesindeki gençlerin ve öğrencilerin bir araya gelip orucun mahiyetini idrak ederek yaptığı iftarlar ilçemize ayrı bir güzellik kattı. Genç bayan öğrencilerimiz gelecekteki hedeflerini gerçekleştirmek için çıkmış oldukları bu yolculuklarını inşallah iyi sonuçlarla bitirirler. Onları şimdiden mezun olduklarında kendi ülkelerine gidip birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu ayakta tutan insanlar olarak görüyorum” dedi.

Uluslararası Öğrenci Derneği Sefire-i Alem’in Eyüp Belediyesi’yle ortaklaşa düzenlediği iftarda öğrencilere Kur’an-ı Kerim dağıtıldı. Daha sonra kendi aralarında eğitimle ilgili konuları konuşan öğrenciler Eyüp’te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.