Eyüp Belediyesi Göktürk Kültür Sanat Merkezinde hafta sonları sahne alan çocuk oyunları ilgi odağı olmaya devam ediyor. Hafta sonu merkezde, ‘’Hazine Adası’’ adlı oyunu izleyen çocuklar keyifli vakit geçirdiler.

Oyun denizci olmak isteyen genç bir korsanın başarı hikayesini anlatıyor. Martin’in en büyük hayali denizci olmaktır. Bir gün dünyanın en ünlü denizcisi Kaptan Korsan’ı görmek için limana gelir. Tayfalara yakalanmamak isterken saklandığı fıçıyla birlikte gemiye yüklenir. Kaptan Korsan’ın gemisi Barbaros Hayrettin Paşa’nın hazinesini bulmak için denize açılır ancak büyük bir fırtınaya yakalanır. Fırtınadan sonra gözlerini Hazine Adası’nda açan Kaptan Korsan’ı, eski tayfası Kancalı Korsan kurduğu tuzakla esir alır ve bin bir zorlukla elde ettiği hazine haritasını ele geçirir.Tüm bu olanları gören Martin, Kanca El hazineyi bulmaya gidince fıçıdan çıkar ve Kaptan Korsan’ı kurtarmaya karar verir. Fakat bu zorlu yolculukta Martin’in yardıma ihtiyacı vardır.

İlknur Demir’in yazıp yönettiği oyunda sahne alan Esat Bağış, Nezaket Erden, Berke şanlı, Serdar Metiner ve Zeynep Filizci başarılı performanslarıyla göz doldurdu.