Eyüp Belediyesi neşeli, eğitici ve öğretici çocuk oyunları ile miniklere tiyatroyu sevdiriyor. Her ay farklı oyunlarla perdeyi açan Göktürk Kültür Sanat Merkezi Mart ayına yeni bir solukla girerek minikleri masal diyarında yolculuğa çıkardı.

La Fontaine Masalları’ndan uyarlanan Masal Diyarı ile çocuklar, hem eğlendi hem öğrendi. Masalların en kötü karakterli kahramanları olan büyücü ve yaşlı kurt, cingöz ve camgöz ün masal kitaplarını çalarak bütün masalların sonunu öğrenirler ve kırmızı başlıklı kıza tuzak kurarlar. Sevimli karakterler olan camgöz ve cingöz bu durumu düzeltebilmek ve kırmızı başlıklı kıza yardımcı olmak için elinden gelenin yapmaya çalışırlar. Acaba camgöz ve cingöz kırmızı başlıklı kızı kurtarabilecekler midir?

Karga ile Tilki, Ağustos Böceği ve Karınca, Tavşan ile Kaplumbağa masallarından yola çıkılarak sahneye uyarlanan oyunlar, çocuklara masalsı bir dünyanın kapılarını araladı. Masal Diyarı’nda 4 oyuncu, 9 masal kahramanını canlandırırken zaman zaman minikler de oyuna dahil oldu. Sahnelenen her masal miniklere bir mesaj verirken, çocuklara paylaşmanın güzelliği, iyi bir insan olmanın önemi anlatıldı.