Eyüpsultan Belediyesi, 15 Temmuz hain kalkışmanın 2'nci yıl dönümünde bisiklet turu düzenledi.

Bisiklet turunda 360 genç, 15 Temmuz Şehitleri için pedal çevirdi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın startını verdiği bisiklet turu, belediye binası önünden başlayarak Edirnekapı 15 Temmuz Şehitliğine kadar devam etti.

Bisiklet turunun sonunda 250 15 Temmuz şehidi için yoklama alındı. 15 Temmuzda şehit olan 250 şehidin tek tek isimleri okunarak şehit yoklaması yapıldı ardından dualar edildi.

"15 TEMMUZU BİR BAYRAM HAVASINDA KUTLAYACAĞIZ"

15 Temmuz'un unutulmaması gerektiğini ifade eden Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın şöyle konuştu;

"15 Temmuz'u her daim hatırlamamız gerekiyor. Milletimizin,gençlerimizin gönlünde iyi bir yer edinmemiz gerekiyor. Bunları bu gibi sosyal ve kültürel faaliyetlerle yapmamız lazım ki kalıcı, iri ve diri olsun. Geçen senede bisiklet turu yapmıştık bu senede yapıyoruz.

Yarın halkımızla beraber 15 Temmuz yürüyüşü yapacağız. Dolayısıyla istiyoruz ki halkımızın,milletimizin katılımıyla onların aynı zamanda zevk katacakları ve gerçekten gönüllerinde kalacak şekilde bir formatta istiyoruz. İnşallah 15 Temmuzu bir bayram havasında kutlayacağız"

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMAK İÇİN ÜSKÜP'TEN GELDİ

Makadonya Üsküp'ten gelen bir genç ise duygularını şu sözler ile dile getirdi;

"Üsküp' ten İstanbul'a 15 Temmuz Şehitlerini anmak ve Abdullah Tayyip Olçok adına geldik.

Buraya 870 kilometre yolu 6 günde geldik. Eyüpsultan Belediyesi bizi davet etti. Biz de buraya gelerek bisiklet sürüp daha sonra şehitliğe giderek dua okuyacağız"