Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından oluşturulan Gülce Sanat Grubu'nun sergisi, Eyüp Belediyesinin destekleriyle açıldı. Açılışı, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından gerçekleştirilen sergi, ay sonuna kadar sanatseverleri bekliyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Geleneksel Türk Sanatları Sergisi Tahayyül 2” sergisinin açılışını yaptı. Eyüp Belediyesi Fuaye Salonu'nda gerçekleşen sergi açılışında kısa bir konuşma yapan Başkan Remzi Aydın, “Eyüp Belediyesi olarak biz kendi kursiyerlerimize kültür sanat eğitimleri veriyoruz. Ama sadece bu şekilde organizasyonlar yapmıyoruz. Dışarıda amatör atölyelerde üretilen eserlerin sergilenmesi ve daha çok insanla buluşması anlamında aracılık yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bu tip nitelikli sergileri gerçekleştirmeye devam ederiz Eyüp'te. Netice olarak da Eyüp Sultan'ın içinde barındırdığı o tarihi ve kültürel birikimi açığa çıkarmış oluruz.” dedi.

Açılışa katılan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Gülnur Duran da sergi ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: “Burası çok güzel bir sergi salonu olmuş. Öğrencilerimize çok güzel bir imkan sağlanmış. Sayın Belediye Başkanı Remzi Aydın'a çok teşekkür ediyoruz. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları bölümü mezunlarından oluşan grup çok zengin, güzel ve kaliteli bir sergi hazırladılar birlikte. Çok memnun oldum.”

Sergide, geleneksel sanatlarla uğraşan Ümmügülsüm Sevim, Funda Arı Karakaş, Fatıma Betül Özer, Ayşe Karaaslan, Zeynep Dursun ve Neslihan Kocatürk isimli genç sanatçıların tezhip, hat, minyatür, katı, kağıt oyma, ahşap kesme gibi unutulmaya yüz tutan sanat dallarında yaptıkları 152 eser yer alıyor.