Eyüp Belediyesinin destekleriyle Tiyatro Tekamül tarafından hazırlanan "Felah 1949" adlı tiyatro oyunun galası Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Medya A.Ş. Genel Müdürü Yunus Göksu ve Eyüplü sanatseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Yazar ve yönetmenliğini Yasin Çetin'in üstlendiği oyunun galası Eyüp Kültür Sanat Merkezinde yapıldı. Eyüplü sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Felah 1949'un gala öncesi ise EKSM fuaye alanında kokteyl düzenlendi.

Sahnede göz doldurucu performans sergileyen oyuncular tüm sanatseverler tarafından büyük alkış aldı.

Yönetmen yardımcılığını Şafak Tok'un üstlendiği ve bir alimin ders vermesi sebebi ile hapise atılmasını işleyen tiyatronun konusu ise şöyle: “1949 yılında bir Ütopya’da geçer. Bir alim ders verirken beşinci defa tutuklanır. “Artık bu çok oldu diyen adelet bakanı, cezaevi müdürünü arayarak onun cezaevinde “infaz edilmesi” emrini verir. Müdür de bu emre istinaden iki müebbetlik ve iki idamlığın bulunduğu dört kişilik koğuşa alimi beşinci kişi olarak verir. O esnada koğuşta tünel kazıp bir kurtuluş, bir umut aramaktadırlar. Alimin gelmesi ile kazma işlemi durur ve isyan çıkar. Müdürün isteği de budur. Bu süreç içerisinde alim enterasan bir şekilde kurduğu fen, felsefe ve fenni bilgilerle dolu mantıklı cümlelerle koğuşu etkiler. Dünya bir nefestir; aldığın kadar. Dünya bir hevestir; aldığım kadar. Dünya bir kafestir; kaldığın kadar.”