Eyüp Belediyesi, Mevlana Haftası etkinliklerinde çok özel söyleşilere ev sahipliği yapacak. Söyleşilerin yanı sıra yapılacak olan mesnevi sohbeti ve sema meşki, Bahariye Mevlevihanesi’nde Eyüplüler için gerçekleştirilecek.

Mevlana’nın düğün olarak nitelediği Yaradan’a kavuşması Şeb-i Arus, Vuslat yıldönümleri çerçevesinde Eyüp’te de farklı etkinliklerle anılacak. Etkinlikler, 9 Aralık Çarşamba günü saat 19.00’da Bahariye Mevlevihanesi’nde Sema Meşki ile başlayacak.

“Cenazemi gördüğün zaman firak, ayrılık deme. Benim kavuşmam, buluşmam işte o zamandır. Beni toprağa verdikleri zaman, elveda demeye kalkışma. Mezar, cennet topluluğunun perdesidir” diyen Mevlana için, aralık ayı boyunca devam edecek olan etkinliklerde Mustafa Tatçı, Emin Işık, Hayati İnanç ve Ubeydullah Sezikli, söyleşi programları kapsamında Eyüplülerle bir araya gelecek.

9 Aralık Çarşamba günü (yarın) M. Fatih Çıtlak’ın mesnevi sohbetiyle başlayacak olan program Mukabele-i Şerif’ten sonra çorba ikramı ve klasik usulle icra edilecek olan meşkle nihayete erecek.