Eyüp Belediyesi ve Eyüp Musiki Vakfı’nın birlikte düzenlediği “Geçmişten Günümüze Bestekarlarımız” adlı konser, dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı

Eyüp Belediyesi ve Eyüp Musiki Vakfı tarafından Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde Türk Sanat Müziğinin kıymetli bestekarlarına vefa örneği amacıyla düzenlenen konserde, Hacı Arif Bey’den günümüze kadar icra edilen besteler seslendirildi. Eyüp’te yaşamış olan Bestekar Şakir Ağa ve Zekai Dede eserleri ile başlayan konser neo-klasik dönem bestekarları ve yaşayan bestekarların eserleriyle devam etti.

Musiki ustaları, şairler, ses sanatçıları ve bestekarların yer aldığı konsere Cumhurbaşkanlığı Devlet Korusu Şefi Mehmet Güntekin de eşlik etti.

Klasik Musikimizi yaşatmaya devam edeceğiz

Gecede konuşma yapan Eyüp Musiki Vakfı Başkanı Nihat İncekara, “Eyüp’ün Türk Müziğinin merkezi olma özelliğini muhafaza ettiğini söylemek Musiki Vakfı’nın bu tür çalışmalarıyla mümkün oluyor. Eyüp’te geçmişte yaşanan klasik musikimizin izlerini yaşatmaya devam edeceğiz. 32. yılımızdaki bu konserle Klasik Musikimizin bizlere bıraktığı büyük mirası yad etmek bizler için önemli bir görev. Balıkesir, Kıbrıs ve Yalova olmak üzere birçok şehir ve semtten gelen dostlara teşekkür ediyorum” dedi.