Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Aşıklar Gecesi’nde Erzurumlu âşıklardan Rahim Sağlam ve İhsan Yavuzer türküleri ve atışmalarıyla izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı
Eyüp Belediyesi tarafından Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Aşıklar Gecesi’ne Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Cahit Özarslan ve dernek üylerinin yanı sıra çok sayıda Eyüplü vatandaş katıldı.
Yüzyıllardır Anadolu kültürünün en önemli yaşam biçimi ve müzik hazinesi olan âşıklar geleneğinin uzun bir aradan sonra EKSM’de düzenlenmesi, dernek üyeleri ve izleyiciler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a teşekkür eden Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Cahit Özarslan, “Avrupa kültürüyle yetişen genç neslimize kendi kültürümüzü göstermek ve yaşatmakta bile zorlanıyoruz. Öz kültürümüzü Eyüp’te 25 yıl sonra Başkan Remzi Aydın’ın çabaları ile tekrar aşikâr olduğunu görmek bizi çok mutlu etti. Bu anlamda Remzi Aydın’ın kalbimizde ayrı bir yeri var” dedi.