Eyüpsultan Belesiyesi ve İMH Gün Işığı Derneği’nin iş birliği ile 24 öğrencinin ücretsiz eğitim alabileceği “Karikatür Dersleri” başlıyor.

Yetenekli kalemlerinin keşfedileceği ve yeteneklerini geliştirmek adına gereken eğitimi alabilecekleri karikatür dersleri için kayıtlar alınmaya başlandı.

12 Ortaokul öğrencisi, 12 lise öğrencisinin eğitim göreceği karikatür derslerinin ilk dersi 11 Mart Pazar günü başlayacak.

2017-2018 eğitim öğretim yılının bitimine kadar devam edecek olan kurs tamamen ücretsiz olarak verilecek.

Ücretsiz verilecek eğitimin yanında ders için gerekli tüm materyaller belediyemiz tarafından karşılanacak.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ NE OLACAK?

Gelen başvurular arasından seçilecek olan en yetenekli 24 öğrenci lise ve ortaokul düzeyi olmak üzere iki ana gruba ayrılacak.

Her hafta pazar günü yapılacak olan derslerden bir grup sabah diğer grup ise öğleden sonra faydalanabilecek.

Temel çizim teknikleri ile başlayacak olan karikatür dersleri öğrencilerin gelişim düzeyine göre haftadan haftaya çeşitlendirilecek.

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler, başvurularını Eyüpsultan Belediyesi’nin Kültür Sanat internet sitesi üzerinden yapabilir.

Başvuru formunda sorulan bilgilere doğru cevap verilmesi ve formda istenen 3 çizim örneği eksiksiz olarak iletilmelidir.

Başvurunuzda bizlere iletecek olduğunuz çizim örneği, başvurunuzda en çok dikkat edilecek noktadır. Bu sebeple en iyi olduğunu düşündüğünüz çiziminizi iletmeniz önemlidir.

En yetenekli 24 öğrencimizin seçileceği ve eğitime hak kazanacağı karikatür derslerimize katılmak için hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.