Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi'nde Eyüpsultan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'nün düzenlediği programda eğlenceli anlar yaşandı. Ünlü radyocu Hopdedik Ayhan ve TGRT anahaber spikeri Mehmet Aydın'ın sunumuyla, "Bİ' DOLU MEDYA" isimli etkinlik gerçekleştirildi.

Geçmişten günümüze televizyon ve radyoda yaşanan canlı yayın kazalarını ve gülünç durumları anlatan konuklar, vatandaşlara keyifli anlar yaşattı. Etkinlikte Eyüpsultanlı vatandaşlar da söz aldı.

80'li yılların başından bu yana medya sektörünün büyük gelişim kat ettiğini belirten Hopdedik Ayhan, medya çalışanlarının maruz kaldığı yayın kazalarının her zaman gerçekleşebilecek olağanlıkta olduğunu vurguladı.

Haber bültenlerinde yaşanan dekor kazalarına değinen TGRT anahaber spikeri Mehmet Aydın, böyle durumlarda spikerlerin zor durumda kaldığını ve kendilerini yayın kazasıyla ilgili etkiden birkaç saniye içerisinde kurtarmaları gerektiğini söyledi.

Programın sonunda katılımlarından dolayı vatandaşlara teşekkür eden Hopdedik Ayhan ve Mehmet Aydın, önümüzdeki günlerde tekrardan Eyüpsultanlı vatandaşlarla buluşacaklarının müjdesini verdi.