Eyüp Belediyesi'nin, Başkan Remzi Aydın'ın talimatları ile her geçen gün arttırdığı kültür sanat alanındaki yatırımları bir bir meyvelerini veriyor. Eyüp Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürüten Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezi kursiyeri Fatma Ergin, 7tepe7sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışması'ndan derece ile döndü.

Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki minyatür kursuna devam eden Fatma Ergin, Klasik Türk Sanatları Vakfı tarafından Üsküdar'da düzenlenen yarışmada minyatür alanında 4. oldu. 300'ün üzerinde eserin katıldığı minyatür yarışmasında dereceye giren Ergin, teşvik ödülüne layık görüldü. Ergin'in tarama, noktalama ve kontür tekniklerini kullandığı eseri 'Rüya' ismini taşıyor. Beyaz ve sarı altın, taş sulu boya, akrilik ve guaj kullanılan eserde rüyasında aşık olduğu Galata'yı kaçıran bir kişi tasvir ediliyor.

Klasik Türk Sanatları Vakfı'nın ilk defa 2015 yılında hayata geçirdiği 7tepe7sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışması'nda sanatçılar; hüsn-i hat, tezhip, minyatür, kat'ı, ebru, çini ve cilt dallarındaki eserlerini jürinin beğenisine sunuyor. Yüzlerce sanatçının katıldığı Uluslararası yarışmalar alanlarında otorite kabul ediliyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen 7tepe7sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışması'ndan Eyüp Belediyesi Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezi kursiyeri de dereceye girdi.

Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezi yeni dönemde de kurslarını arttırarak çalışmalarına devam ediyor. Kültür Merkezi'nde ney, tanbur, İstanbul kemençesi, ud, kanun, bendir, hat, tezhip, minyatür, ebru, resim, çini, kaligrafi, bilimsel bitki çizimi, güzel sanatlara hazırlık alanlarında kurslar veriliyor.