Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenen “Neşeli Orman” oyunu Eyüplü çocukların beğenisini kazandı. Neşeli Orman Karınca, Ağustos Böceği, Kara Karga, Leylek, Kınalı Kuzu, Horoz ve Tilki den oluşan orman sakinlerinin türlü maceralarını anlatıyor.

Oyun İlk sahnesine Ağustos Böceğinin sürekli kemanıyla şarkı söyleyerek eğlenirken Karıncanın kışa hazırlık için durmadan çalışarak yiyecek toplamasıyla başlar. Daha sonra sahneye Tilki çıkar ve Tilki yiyecek bulmak için ormandaki diğer hayvanları kandırmaya çalışmaktadır. Başroldeki Tilki, kurnazca oyunlarıyla her zaman neşeli ve eğlencelidir fakat bu sefer diğer masallardaki gibi kurnazlığı sonuç vermeyecektir. Çünkü Ağustos Böceği, Kara Karga, Leylek, Kınalı Kuzu ve Horoz Tilki’nin diğer hayvanları kandırıp onları yememesi için planlar yapıp Tilki’ye devamlı tuzak kurarlar. En sonunda “Tilki Tilki saat kaç” oyunuyla Tilki’yi bir çukura düşürürler ve Tilki’nin bu olaylardan sonra gerekli dersi almasını sağlarlar. Ormandaki bütün hayvanlar bütün bu olayları görünce hep birlikte dostluk içinde yaşamayı kabullenirler.

Reha Bilgen’in yazıp yönettiği, Eyüp Can, Gül Arda, Gökçe Kaya, Cem Doğruluk ve Tuğba Cebe’nin performans sergilediği oyun İzleyicilere dostluğun ve paylaşmanın ne kadar önemli olduğunu öğütlüyor. Eyüplü çocuklar oyuna interaktif bir katılım sergilediler ve doya doya eğlendiler.