Geçtiğimiz yıl kapılarını geleceğin sanatçılarına açan Eyüp Tiyatro Okulu, yeni dönem derslerine Eyüp Kültür Sanat Merkezinde başladı.

Eyüp Belediyesinin kültür sanat alanında vizyon projelerinden biri olan ve 2016 ocak ayında faaliyete başlayan Eyüp Tiyatro Okulu, genç ve yetişkin gruplarıyla sahne oyunculuğu, pantomin (beden hareket), drama, dramaturji, ses, nefes ve diksiyon kategorilerinde 2017 yılında da eğitim vermeye devam ediyor.

Eyüp Kültür Sanat Merkezinde 7-12 yaş arası çocuklar, 13-17 yaş arası gençler ve 18 yaş ve üstü için büyükler olarak üç ayrı branşta 95 öğrenciye eğitim verilecek. Ulvi Alacakaptan yönetimindeki bir eğitim kadrosu geçtiğimiz dönemi bitiren Eyüp Tiyatro Okulu, bu döneminde ise Tiyatro Lika'dan Caner Demir'in yönetiminde bir ekip ile eğitimlere başladı.

USTA İSİMLER EĞİTİM VERİYOR

Çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere 3 farklı gruptan oluşan “Eyüp Tiyatro Okulu” 5 Şubat'ta gerçekleştirilen mülakatın ardından 35 drama öğrencisiyle ders başı yaptı. Drama alanında Hakan Emre Ünal, Oyunculuk Doğaçlama alanında Tevfik Şahin, Pantomin alanında ise Mehmet Selin Sadıç gibi usta isimlerle eğitimlere devam eden Eyüp Tiyatro Okulu her dönem sonunda ise kendilerine ait bir oyun sergiliyor.

EYÜP KÜLTÜR ALANINDA ÖNEMLİ BİR MERKEZ

Eyüp Belediyesi olarak kültüre, sanata, gençliğe ayrı bir önem verdiklerini yineleyen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp'ün kültür alanında önemli bir merkez olması adına çalışmaları hızla sürdürdüklerini ifade etti.

Başkan Aydın, ”Eyüp Tiyatro Okulumuzu geçtiğimiz yıl açtık. Çok da güzel tepkiler aldık. Hem medeniyetimizin gençlere, yeni nesillere aktarılması konusundaki sorumluluğumuz hem de gençlerimizin sanatla meşgul olmaları noktasında bu yıl da faaliyetlerimize devam ediyoruz. Tiyatro okulumuz bunlardan bir tanesi ve önemli bir uğraşı. Alanında usta isimlerle çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Tiyatro okulu için bu dönem de çok başvuru aldıklarını belirten Başkan Aydın sözlerine şöyle devam etti: “Çok istekli arkadaşlarımız var. İnşallah çok daha güzel çalışmalarla bu faaliyetler devam edecek ve artacak. İnanıyorum ki çok kaliteli tiyatrocular yetişecek ama hepsinden önemlisi çok kaliteli gençlik yetişecek.”