Eyüp Belediyesi ve Eyüp Musiki Vakfı Kutlu Doğum Haftası sebebiyle Eyüp Kültür Merkezi'nde konser düzenledi. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın katıldığı gecede alemlere rahmet olan Peygamber Efendimiz'i (S.A.V.) anlatan en güzel eserler seslendirildi.

Sinem Sevindik ve Rıfat Çalışkan'ın solistlik yaptığı gecenin vokalistliğini ise Serap Yaşar, Gökhan Aksoy, Rabia Günay ve Nazım Kaşıkçı üstlendi. Uşşak, Hüseyni, Hicaz, Suzinak, Kurdi, Segah, Hüzzam, Nihavent, Rast ve Mahur makamlarında ‘Ey Enbiyalar Serveri’, ‘Adı Güzel Kendi Güzel Muhammed’, ‘Esselam Ey Ahmedi Muhtar’, ‘Alemlere Rahmet Olarak Geldin’, ‘Aşkın ile Aşıklar’ ve ‘Seyrettim Muhammedi’ gibi Efendimiz Muhammed Mustafa'ya (S.A.V.) yazılan eserler seslendirildi.

Gecede yaptığı konuşmada, Eyüp Musiki Vakfı'nın, Eyüp için çok kıymetli olduğunu belirten Belediye Başkanı Aydın “Estetiğiyle ve tüm yönleriyle gerçekten bu akşam çok kıymetli bir sanat icrası sundular. Bu değerleri korumalıyız, bu değerleri geliştirmeliyiz, bu değerleri daha da büyütmeliyiz. Biz Eyüp Belediyesi olarak bundan sonra bu vizyonumuza devam edeceğiz.” dedi.

Gecenin sonunda ise Başkan Aydın, birbirinden değerli eserleri seslendiren sanatçılara çiçek takdim etti.