Eyüp Belediyesi Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezi Minyatür kursu öğrencileri, 3. İllüstrasyon ve 1. Geleneksel Türk Sanatları Yarışması'nda büyük bir başarıya imza attı.

Eyüp Belediyesi, Kültür Bakanlığı, Tarihi Kentler Birliği (TKB), Belediye Oscarları ve AK Parti Yerel Yönetimler Gençlik ve Belediye yarışmalarından aldığı ödüllerinin ardından bu kez de 3. İllüstrasyon 1. Geleneksel Türk Sanatları Yarışması Minyatür kategorisinde tüm derceleri elde ederek büyük başarı sağladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş.'nin bir markası olan Hediyem İstanbul ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen 3. İllüstrasyon ve 1.Geleneksel Türk Sanatları Yarışması'nda dereceler belirlendi.

BAŞARIYI KİMSEYE KAPTIRMADILAR

Eyüp Belediyesi Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezi Minyatür öğrencileri Fatma Ergün, Gülşen Eryüksel ve Esra Korucu Tümçelik yarışmada büyük bir başarıya imza attı. 1. Geleneksel Türk Sanatları yarışmasında uzun değerlendirmeler neticesinde Minyatür kategorisinde Fatma Ergün birinci olurken, Gülşen Eryüksel ikinci, Esra Korucu Tümçelik de üçüncü oldu.

Eğitimden kültür sanata her alanda proje üretip hizmet verdiklerini ifade eden Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, belediye olarak Eyüp'e ve Eyüplülere başarı imkanı sunmaya devam edeceklerini söyledi.

3. İllüstrasyon ve 1.Geleneksel Türk Sanatları Yarışması ödül töreni 24 Eylül Cumartesi günü İstanbul Kitapçısı Taksim Metro Şubesi Sergi Salonu'nda düzenlenecek.