Eyüp Kültür Merkezi’ndeki etkinlikler her geçen gün daha çok ilgiyle izleniyor.

Dünyaca ünlü müzisyen Erkan Oğur ve Halk Müziği sanatçısı İsmail Hakkı Demircioğlu’nun konserine Eyüplüler büyük ilgi gösterdi. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da konseri izledi.

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu eski Anadolu türkülerinden oluşan repartuvarlarıyla Eyüplülere muhteşem bir gece yaşattı.

Usta yorumlarıyla dinleyicileri mest eden ikiliye program için teşekkür eden Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın şunları söyledi:

“Biz göreve geldiğimiz zamandan beri kendimize Eyüp Sultan’ın asli potansiyeline mevcut medeniyet kodlarını yeniden gün yüzüne çıkarmayı mükellef kıldık. Bunun en önemli vasıtalarından biri de kültür-sanat idi. Bu soğuk kış gecesinde benim gibi saçları ağarmış iki değerli sanatçı abimiz içimizi ısıtıp yüreğimize dokundu. Eyüplülerin yüzündeki mutluluğu yakından gördüm. Pop konseri yerine türküler dinlemek beni çok mutlu etti. Sizin ilgi ve istekleriniz bizim doğru bir yolda yürüdüğümüzü gösteriyor. Sizlerin desteğiyle güzel bir yolculuğa çıktık. Eyüp’ün medeniyet ve kültür-sanat alanında yeniden ihyası için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu güzel ve bereketli yolculukta bize eşlik eden sanatçılara ve sizlere çok teşekkür ediyorum.”

Erkan Oğur ‘Zeynebim’ türküsüyle bitirdiği konserde “Müzik alınıp satılan bir sanat formu değildir. Kainat sesin ve sessizliğin karşıtlığından oluşmuştur. O varsa ses de vardır. Sizin konser dinlerkenki sessizliğiniz bizim sesimizle bütünleşiyor ve birliğe doğru gidiyoruz” dedi.